Prednosti digitalnega tiska:
Prednosti klasičnega offset tiska:
Pri razrezu tiskarskih pol, te so pri nas max. velikosti 330x700 mm (digitalni tisk) in 1000x700 mm (offset tisk), se uporabljajo profesionalne giljotine oziroma stroji za razrez papirja.
Potiskane tiskarske pole se v tem procesu razrežejo na velikost naročene tiskovine (npr.letak A4, A5, A6, A7…).Za vezenje katalogov, revij in knjig se uporabljajo različne tehnike spenjanja. V tiskarni Demago smo specializirani za proces vezenja ali t.i. šivanja z žico, ki je najbolj ekonomičen.
Pri tem procesu, stroj liste tiskovine poveže (zašije) s sponkami, prepogne na polovico in obreže na končen format. Primeren je predvsem za spenjanje tanjših publikacij z obsegom do največ 100 strani (90 g/m2 papir!)Za vezenje katalogov, knjigic in knjig z obsegom od 40 strani do cca. 800 strani, oziroma debeline 5 cm se uporablja broširanje ali t.i. mehka vezava - rezkano+broširano.
Pri tem uporabljamo profesionalni stroj za vezavo, ki nam omogoča hitro, natančno in kvalitetno vezavo kakršnihkoli publikacij.Je tehnološka operacija, pri kateri preložene liste med seboj povežemo s sukancem. Vezava je primerna za publikacije z obsegom od 40 strani do cca. 800 strani, oziroma debeline 5 cm.
Zašit knjižni blok je lahko broširan oz. lepljen v mehko platnico (mehka vezava) ali trdo platnico (trda vezava).
Ker so pri tej vrsti vezave pole v knjižnem bloku med seboj zašite z nitjo oz. sukancem, je ta vrsta vezave namenjena publikacijam, katerim želimo podaljšati uporabnost.
Pri tem uporabljamo profesionalni stroj za šivanje knjižnega bloka, ki nam omogoča hitro, natančno in kvalitetno vezavo vseh vrst publikacij.
Žlebljenje je postopek podoben zgibanju in se uporablja pri tiskovinah tiskanih na debelejše papirje gramatur od 170–300 g/m2.
Zgibanje je eden izmed najpogostejših procesov dodelave tiskovin. Uporablja se pri tiskovinah z gramaturo papirja 80-150 g/m2.
Omogočamo več vrst zgibanja, najpogostejši so zgibanje tiskovin z enim ali dvema zgiboma v oblikah C, Z in V ter različnih izpeljankah le-teh..Plastifikacija oziroma laminacija poskrbita za atraktivnejši izgled tiskovine, zagotavljata pa tudi boljšo obstojnost izdelka.
Plastifikacija omogoča predvsem daljšo obstojnost barv, saj preprečuje bledenje. Plastificirana tiskovina je prav tako zaščitena pred mehanskimi poškodbami, zunanjimi vplivi in vlago ter površinskimi poškodbami.Pri izdelavi tiskovin, katerih oblike niso standardne je potrebna izdelava t.i. orodja za izsek, katerega vpnemo v stroj za izsekovanje in s pritiskom orodja izsekamo želeno obliko.
Pri procesu izsekovanja - štancanja dobi izdelek končno obliko, ki je lahko standardne oblike ali po vaši predlogi.
UV parcialno lakiranje je nanos svetlečega laka na točno določeno mesto s katerim želimo poudariti posamezne detajle na tiskovini (npr. logotip, slogan...). Pri tem se svetloba od različno potiskanih površin drugače odbija in tako obogati videz tiskovin.
Pri tej vrsti dodelavi moramo omeniti, da sta načina izdelave UV spot lakiranja dva in sicer prvi je "klasika-analogni" in drugi je digitalni, kjer je možen nanos UV laka višje debeline (cca. 100 micronov), zato ga imenujemo 3D spot lakiranje.Za CNC izrezovanje se odločimo takrat, ko želimo tiskovino obrezati v nepravilno obliko.
Izrezovanje poteka s pomočjo rezalnega nožka, ki je računalniško krmiljen in preko optične kamere zazna markerje in reže z izredno natančnostjo.
Praviloma se za ta način izreza odločimo, kadar gre za nižje naklade tiskovin, saj pri tem načinu izreza ne potrebujemo dragih orodij za izsekovanje.
S CNC strojem lahko material izrežemo (thru-cut), zasekamo (kiss-cut), perforiramo ali bigamo (creasing).
Najpogostejši izdelki so nalepke na poli in maloserijska embalaža iz kartona.
Prednosti tiska etiket v klasični-fleksotisk tehnologiji:
Za vas smo dosegljivi vsak delovni dan med 8.00 - 16.00 h.
Tukaj smo zato, da vam pomagamo!